Jakie monitory studyjne wybrać?
Jakie monitory studyjne wybrać?

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od jakości odsłuchu będzie zależeć finalne brzmienie naszych produkcji. Celowo piszę o odsłuchu, a nie o monitorach, bo te ostatnie są tylko częścią środowiska odsłuchowego, w którym znaczącą rolę odgrywa jakość akustyczna pomieszczenia. Nasze monitory pokażą nam tylko tyle, na ile pozwoli pośrednik między nimi a naszym słuchem, czyli wnętrze. Załóżmy jednak, że pośrednik bierze minimalną prowizję, to jakie monitory wybrać?

Technologia
2021-04-26

Quested V3110

Zaprojektowane, aby zaoferować pełnozakresowy system monitorowy wysokiej mocy, w kompaktowym formacie. Cechą tych monitorów jest niski poziom zniekształceń, czysta charakterystyka muzyczna oraz dokładny obraz stereo. Dzięki temu można pracować na nich godzinami, nie męcząc słuchu. V3110 to najpotężniejszy, 3-drożny monitor Quested, z własnym systemem zasilania. 700-Watowe wzmocnienie Class D LF i 150 Wat Class A / B dla każdej sekcji High i Mid. Najczystsze brzmienie, przejrzystość i dynamika.

Roger Quested rozpoczął swoją karierę w Olympic Studios, w Londynie. Na początku lat 80. objął zarzą­dzanie studiem DJM, gdzie rozwijał swoją pasję w poszukiwaniu idealnego systemu monitorowego. Stworzony przez pana Quested system monitorowania z miękką kopułką zapewnił wysoki poziom ciśnienia akustycznego oraz klarowność brzmienia, dostępne na owe czasy jedynie w najlepszych głośnikach Hi-Fi. Monitory te  stały się ulubionym odsłuchem wszystkich inżynierów i producentów współpracujących ze studiem.

Szybko pojawiły się oferty z innych kompleksów nagraniowych, aby zaprojektować dla nich podobny system monitorowy. Pierwszym studiem zewnętrznym, które zostało wyposażone  w kompletny system odsłuchowy Quested było Rooster Studios w Londynie. W niedługim czasie popyt wzrósł do tego stopnia, że pan Roger zdecydował się powołać do życia Quested Monitoring Systems.

Cena: 14999 zł

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT