Więcej...

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Wydział Artystyczny - produkcja i realizacja muzyki

Istniejąca już trzeci rok specjalizacja kształci studentów zainteresowanych muzyką w szerokim rozumieniu – od osób tworzących muzykę, poprzez realizatorów dźwięku, montażystów, producentów muzycznych po managerów zespołów muzycznych. Trzyletni program licencjacki specjalizacji Produkcja i realizacja muzyki umożliwia zapoznanie się z historycznymi i współczesnym technikami nagraniowymi, zapewnia profesjonalne przygotowanie do zawodu producenta muzycznego, realizatora dźwięku, dj-a i organizatora imprez muzycznych.

Studia rozwijają umiejętności pracy samodzielnej oraz w grupie, korzystania z nowoczesnego sprzętu muzycznego i pracy w studio nagraniowym. Wszechstronna wiedza, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna pozwoli absolwentowi PRM sprawnie poruszać się w świecie współczesnego, muzycznego show biznesu.

Kadra dydaktyczna PRM to m.in.:
prof. Alicja Helman (Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ), Adam Lewartowski (Lstadt), Piotr Dmuchowski (PSPaudioware.com, Politechnika Łódzka), Bartłomiej Frank (Estrada i Studio, Studio im. Alberta Hofmanna), Monika Wendorff (Akademia Muzyczna w Łodzi, kierownik produkcji planów filmowych)

Absolwent PRM to potencjalny:
- producent muzyczny
- realizator nagrań
- montażysta dźwięku
- DJ
- menedżer zespołów muzycznych, promotor, agent
- muzyk studyjny/estradowy
- dziennikarz, krytyk muzyczny

Przedmioty specjalizacyjne:
- Teoria muzyki
- Historia muzyki
- Muzyka współczesna
- Muzyka i Komputer
- Jam session
- Studio
- Kształcenie słuchu
- Zasady muzyki
- Produkcja i realizacja muzyki
- Organizacja i zarządzanie w show biznesie

Zdobyte podczas zajęć umiejętności pozwolą odnaleźć się na rynku pracy m.in. w studiach nagraniowych, radiowych, telewizyjnych i teatralnych, w studiach postprodukcyjnych (w filmie, reklamie, radiu), na planie filmowym, czy telewizyjnym (jako operator dźwięku), w firmach nagłaśniających koncerty i inne imprezy masowe. Praktyki zawodowe studentów PRM polegają na pracy w wybranej firmie działającej w branży muzycznej – od studiów nagraniowych, poprzez firmy nagłośnieniowe aż po agencje reklamowe, i umożliwiają płynne przejście z murów uczelni w świat późniejszej pracy.

Informacje: www.ahe.lodz.pl, www.prm.ahe.lodz.pl