Muzyka Wokół Nas
Muzyka Wokół Nas

Otaczający świat zaczyna się otwierać i wzywa nas! Skorzystajmy zatem z okazji do zarejestrowania próbek dźwiękowych oraz dokonania nagrań plenerowych.

Technologia
2021-07-24

6 funkcjonalnych rejestratorów przenośnych

Szukając przenośnego rejestratora, którym będziesz mógł nagrywać rozmaite dźwięki w sytuacjach codziennych, czy też urządzenia profesjonalnego do wielomikrofonowych nagrań ambientowych, na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród opisanych niżej sześciu modeli.

1.

Tascam DR-40X

Wyjątkowo przyjazny rejestrator przenośny, wyposażony w symetryczne wejścia XLR, z których można korzystać jednocześnie z wbudowanymi mikrofonami. Może pełnić funkcję interfejsu audio w trybie Class Compliant (bez sterowników). Oferuje podstawowe narzędzia do miksowania, pozwalając na regulację poziomu i panoramy czterech kanałów. Wyposażony w sześć efektów pogłosu oraz funkcję dogrywania. (cena: 745 zł)

2.

Roland R-07

Kompaktowy i wygodny rejestrator z prostym sterowaniem, świetnie nadający się do codziennych zadań. Dzięki zaimplementowaniu obsługi Bluetooth R-07 może być sterowany zdalnie. Nie oferuje symetrycznych wejść XLR ani możliwości pracy w konfiguracji X/Y, ale poza tym to świetny sprzęt. (cena: 950 zł)

3.

Zoom H8

Innowacyjny i świetnie wyposażony H8 udostępnia 8 wejść i 12 ścieżek zapisu. Pozwala zamienić kapsułę na inną spośród sześciu dostępnych, w tym typu Ambisonic czy też wyposażoną w cztery dodatkowe złącza XLR. Na potrzeby prostych nagrań terenowych sprzęt ten może się okazać nazbyt rozbudowany, ale jeśli tego właśnie szukasz, to H8 jest warty zainteresowania. (cena: 1.950 zł)

4.

Shure Motiv MV88

Smartfony są dziś powszechnie używane w roli przenośnych rejestratorów, stanowiąc funkcjonalną alternatywę dla dedykowanych urządzeń. Z tego powodu korzysta z nich wielu współczesnych twórców. Shure Motiv MV88 to lekki mikrofon pojemnościowy, przeznaczony dla użytkowników smartfonów iPhone, oferujący jakość dalece wyższą niż mikrofon telefonu. (cena: 600 zł)

5.

Sony PCM-D100

Solidnie zbudowany rejestrator, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Cena wynika z zastosowania doskonałych, niskoszumowych przedwzmacniaczy oraz możliwości zapisu w formacie DSD, który ponoć charakteryzuje się „bardziej analogowym” brzmieniem, niż PCM. Niestety, w tak profesjonalnym urządzeniu zabrakło symetrycznych wejść XLR. (cena: 3.850 zł)

6.

Sound Devices MixPre-3 II

Sound Devices to marka doskonale znana w świecie filmu i TV. MixPre-3 rejestruje dźwięk w 32-bitowym formacie zmiennoprzecinkowym, mogąc też pełnić funkcję w pełni funkcjonalnego miksera oraz 5-wejściowego, 2-wyjściowego interfejsu USB. Przedwzmacniacze Kashmir gwarantują zapis wolny od szumu, co czyni MixPre-3 II idealnym do nagrań ambientowych. (cena: 3.580 zł)

Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
czerwiec 2021
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó