Więcej...

Akademia Dźwięku - Szkoła Abletona i cyfrowej produkcji muzycznej

Akademia Dźwięku to niekomercyjny, edukacyjny projekt realizowany przez warszawskie Stowarzyszenie 16 Wersów. Jego początki sięgają 2008 roku, kiedy to we współpracy z Fundacją Maraton zorganizowane zostały pierwsze warsztaty producenckie skierowane do młodych twórców hip-hopowych.

Przez kolejne lata Akademia Dźwięku funkcjonowała zarówno jako samodzielny projekt, jak i w formie uzupełnienia innych działań Stowarzyszenia 16 Wersów, np. festiwalu Warszawskie Laboratoria Dźwiękowe. Od września 2008 do stycznia 2011 działalność Akademii koncentrowała się na organizacji różnorodnych, nowoczesnych warsztatów muzycznych skierowanych do młodych muzyków i producentów. Wraz ze startem portalu www.akademiadzwieku.pl, działalności rozszerza się o publikację przydatnych materiałów edukacyjnych poświęconych pracy z dźwiękiem.

Trzy główne priorytety działań:

- jak najwyższy poziom profesjonalizmu, użyteczności i zrozumiałości w przekazywaniu wiedzy
- dostosowanie do potrzeb, specyfiki i możliwości młodzieży
- jak najniższy koszt dostępu do wiedzy

Warsztaty

Specjalnością Akademii są Warsztaty. Od września 2008 w kursach wzięło udział wiele młodych osób, ucząc się rozmaitych aspektów pracy z dźwiękiem na różnych poziomach zaawansowania. Akademia Dźwięku ma ambicję tworzyć kompleksową ofertę warsztatów dostosowanych do możliwości i potrzeb młodzieży. W związku z tym, dzięki wsparciu sponsorów, koszt uczestnictwa w zajęciach jest niski, a czasem nawet zerowy. Kursy odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych (jeśli są w tygodniu) lub w ciągu dnia (weekendy). Programy zajęć dostosowane są do aktualnych potrzeb ich uczestników, niekiedy przestawiane są terminy i godziny spotkań - wszystko po to, aby uczyć się komfortowo i skutecznie.
Akademia uczy korzystając zarówno z technologii cyfrowej, jak i analogowej. W zajęciach wykorzystje oprogramowanie swych sponsorów: PSP Audioware, Izotope Inc, SPL, Voxengo, Nomad Factory, Sonic Charge, OHM Force, FX Pansion, Camel Audio, Rob Papen, SFX Machine, XLN Audio oraz NuSofting. Ponieważ warsztaty odbywają się w różnych miejscach, dysponuje zróżnicowanym zestawem sprzętu dźwiękowego, zawsze dostosowanym do specyfiki prowadzonych zajęć.

Kontakt:
Mateusz Telega, pomysłodawca i koordynator Akademii Dźwięku.
tel: 692-998-220, e-mail: mateusz.telega@akademiadzwieku.pl
Serwis www: http://akademiadzwieku.pl

Stowarzyszenie 16 WERSÓW
ul. Arciszewskiego 8, 01-483 Warszawa
e-mail: ekontakt@16wersow.pl