Delay

Delay

Odkryj sekrety jednego z najważniejszych efektów – od prostego echa i synchronicznych powtórzeń po sprzężone pętle, sound design i jeszcze więcej.

Technologia
2017-01-01

Efekt delay dostępny jest w najrozmaitszych formatach i postaciach, od analogowych urządzeń po nowoczesne wtyczki wielofunkcyjne. Oto osiem świetnych opcji na rozbudowę studyjnego zestawu narzędziowego, dostępnych za relatywnie niewielkie pieniądze.


1.

Korg Monotron Delay - 189 zł

Monotron Delay stanowi połączenie prostego, jednooscylatorowego syntezatora z filtrem i LFO, w którym regulacji delaya dokonuje się za pomocą dwóch pokręteł. Ćwierćcalowe wejście audio oznacza, że Delay ma możliwość przetwarzania sygnału podanego z zewnątrz, co czyni go przyjaznym dla budżetu procesorem FX.

2.

Valhalla ÜberMod - 50 USD

Podobnie jak wszystkie pluginy Valhalla, ÜberMod stanowi połączenie elegancji i nowoczesności interfejsu z bogatym zestawem dostępnych funkcji. Mamy tu bardzo elastycznie działający delay, połączony z chorusem, zdolny do wytwarzania zachwycających, głęboko zmodulowanych efektów. Koniecznie zapoznajcie się też z bezpłatną wtyczką Freq Echo.

3.

Waves H-Delay - 920 zł

Wprowadzony na rynek w 2009 roku H-Delay jest dziś już nieco przestarzały, ale, tak jak większość wtyczek marki Waves, charakteryzuje się nadzwyczajną długowiecznością. Czerpiąc inspirację z klasycznych procesorów Lexicona H-Delay oferuje wszechstronne możliwości modulacji, filtry oraz tryby Lo-Fi i Analog, dając możliwość uzyskania rasowo brzmiącego delaya.

4.

Native Instruments Replika XT - 99 EUR

NI Replika oferuje pięć różnych typów delaya, w tym emulację echa taśmowego, efekt w stylu analogowym, cyfrowy delay starszej daty i czysty brzmieniowo efekt w nowoczesnym wydaniu. Do dyspozycji mamy też tryb Diffusion, który potrafi generować intensywnie modulowane efekty przestrzenne.

5.

Tim Exile Slow Free (moduł Reaktora 6)

Nowy, całkowicie darmowy prezent od reaktorowego maniaka Tima Exile’a. Slow to efekt pogłosowy/delay wykorzystujący szereg linii opóźniających i rozbudowaną sekcję sprzężenia, dzięki czemu jest w stanie tworzyć drony i rozbudowane efekty atmosferyczne.

6.

Moog Minifooger MF-Delay - 999 zł

Niedostępność układów Bucket-Brigade Device doprowadziła do zniknięcia z rynku modułów Moog MF104M, ale nawet znacznie bardziej przystępny cenowo Minifooger oferuje podobnej klasy, zabójczo brzmiący analogowy delay, który potrafi tchnąć życie w niemal każdy statyczny dźwięk i wprawić go w ruch.

7.

Strymon El Capistan - 1.540 zł

Cyfrowy delay w postaci pedału podłogowego firmy Strymon oferuje emulacje klasycznych urządzeń taśmowych, zachowując kompaktową formę. Jeśli chodzi o jakość brzmienia, El Capistana trudno jest przebić – może równie dobrze zabrzmieć mocno cyfrowo, jak i zupełnie oldskulowo, oddając przy tym do naszej dyspozycji regulację kondycji wirtualnej taśmy i fluktuacji dźwięku.

8.

D16 Sigmund - 69 EUR

Dysponując czterema liniami opóźniającymi i całą masą opcji modulacyjnych, w tym LFO, obwiedniami i funkcją śledzenia szczytów, Sigmund pozostaje jedną z najpotężniejszych wtyczek typu delay na rynku. Dodajmy do tego overdrive, filtr i limiter wyjściowy, a bez trudu dojdziemy do wniosku, że to bardzo atrakcyjna oferta.

 

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó