Najlepsze produkty roku 2020
Najlepsze produkty roku 2020

Rok 2020 nie do końca był taki, jakiego wielu z nas oczekiwało. Niemal całkowity brak koncertów oraz wszelkiego typu wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności odbił się dotkliwie na kondycji branży. Nastąpiło przewartościowanie pojęć, zmiana priorytetów i dekonstrukcja struktur, które do tej pory uważaliśmy za święte i nienaruszalne. Pojawił się swego rodzaju szok poznawczy, a niekiedy wręcz trauma związana z całkowitym przemodelowaniem otaczającego nas świata.

Technologia
2021-02-17

NAJLEPSZE MONITORY

1.

Kali Audio IN-8 - trójdrożne monitory studyjne

Fantastycznie brzmiące trójdrożne monitory ze współosiowym przetwornikiem środkowych i wysokich tonów, charakteryzujące się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Ich dźwięk ma swoistą zadziorność, niepokorność, wstrzemięźliwy bas i rozbrajającą szczerość soniczną – wszystkie cechy niezmiernie istotne przy analitycznym odsłuchu miksów, znacząco ułatwiające pracę. Jej finalny efekt będzie przejrzysty i naturalnie brzmiący, pod warunkiem, że nauczymy się rozumieć język, w jakim mówią do nas IN-8. W tej cenie nie ma na rynku równie funkcjonalnych monitorów trójdrożnych. Praca z nimi nie jest jazdą luksusową limuzyną, ale za to pozwalają na szybsze osiągnięcie założonego celu niż w przypadku monitorów dwudrożnych w podobnej grupie cenowej.

Najlepsze do... KONTROLI MIKSU
Przede wszystkim trójdrożne, a poza tym współosiowe. Cechy te pozwalają zachować pełną kontrolę nad dźwiękiem.

2.

Dynaudio Core 47 - trójdrożne monitory studyjne

Core 47 to monitory marzeń, dające pełną kontrolę nad materiałem dźwiękowym, grając szeroko i w sposób wyjątkowo wyrównany. Niektórzy mogą wręcz narzekać na zbyt dużo środka, ale to ewidentny skutek wielu lat pracy na monitorach dwudrożnych. Przejście na wysokiej klasy zestawy trójdrożne to jak przesiadka z małej żaglówki na szybką łódź motorową.

Najlepsze do... MASTERINGU

3.

ADAM Audio T8V - dwudrożne monitory aktywne

Możliwość reprodukcji sygnałów o częstotliwości od 33 Hz musi robić wrażenie, tym bardziej, że monitor kosztuje niewiele, ma cieszący się doskonałą opinią przetwornik U-ART i potrafi wytworzyć 112 dB ciśnienia SPL. Wszystkie pasma są reprodukowane z optymalną efektywnością i zapasem dynamiki. Niczego nie trzeba się domyślać, więc praca z T8V jest bardzo szybka i efektywna. Doskonale sprawdzają się w miksie, dając komfortowy obraz poziomów, dynamiki i przestrzeni poszczególnych elementów oraz ich współzależności. Niskie tony są wyraziste, krótkie, dobrze czytelne i wyrównane w najniższej oktawie.

Najlepsze do... NEUTRALNEGO ODSŁUCHU
Wyrównane brzmieniowo, jeśli w grę nie wchodzi głośny odsłuch skompresowanych sygnałów.Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2020
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó