Najlepsze produkty roku 2020
Najlepsze produkty roku 2020

Rok 2020 nie do końca był taki, jakiego wielu z nas oczekiwało. Niemal całkowity brak koncertów oraz wszelkiego typu wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności odbił się dotkliwie na kondycji branży. Nastąpiło przewartościowanie pojęć, zmiana priorytetów i dekonstrukcja struktur, które do tej pory uważaliśmy za święte i nienaruszalne. Pojawił się swego rodzaju szok poznawczy, a niekiedy wręcz trauma związana z całkowitym przemodelowaniem otaczającego nas świata.

Technologia
2021-02-17

NAJLEPSZE KONTROLERY

1.

Softube Console 1 Fader - sterownik MIDI i mikser

W sercu każdego realizatora dźwięku czai się pragnienie pracy na wielkoformatowej konsolecie analogowej w rodzaju SSL, API czy Neve. Jeśli przeskalujemy swoje marzenia i sprowadzimy je na grunt rzeczywistości, to Console 1 Fader może pomóc w ich spełnieniu. Pozwala bowiem połączyć zalety środowiska cyfrowego z regulacją za pośrednictwem manipulatorów sprzętowych, bez ograniczeń typowych dla rozwiązań typu „pojedynczy kanał”. To jeden z najlepiej zorganizowanych systemów do miksowania w domenie cyfrowej, przy funkcjonalności znacznie przewyższającej dużo droższe kontrolery, wciąż będące tylko kontrolerami.

Najlepszy do... MIKSU
Praktyczna realizacja procesu miksu z użyciem suwaków i gałek nigdy nie była tak łatwa i tania.

2.

Novation Launchpad Pro Mk3 - kontroler do Ableton Live

Nazwa „kontroler dla Ableton Live” jest w tym przypadku tylko hasłem oznaczającym przynależność do pewnej rodziny urządzeń. Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia, którym za pomocą wygodnych padów chcesz sterować dowolnymi funkcjami MIDI, to zacznij od tego kontrolera.

Najlepszy do... OBSŁUGI DAW
Choć przeznaczony do obsługi Ableton Live oraz Logic Pro (od 10.6), to oferuje znacząco więcej.

3.

Akai MPK Mini Mk III - kontroler MIDI

Nowa klawiatura oraz wyświetlacz OLED znacząco podniosły funkcjonalność i tak już doskonałego MPK Mini Mk II. To bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych i niedrogich minikontrolerów MIDI.

Najlepszy do... OBSŁUGI MIDI
Mały i wygodny kontroler z joystickiem, wyświetlaczem oraz czułymi padami reagującymi na aftertouch.

4.

Novation Launchkey MkIII - seria kontrolerów MIDI

Trzecia generacja kontrolerów Launchkey dostępna jest pod postacią czterech modeli różniących się zastosowaną klawiaturą oraz zestawem manipulatorów pracujących w czasie rzeczywistym. Łączy je natomiast funkcjonalność, stylistyka oraz wysoka jakość wykonania. Jeśli ktoś sądzi, że MkIII to jedynie lifting wersji MkII, to jest w poważnym błędzie. Już sam wygląd urządzenia sugeruje, że mamy do czynienia z zupełnie nową jakością. Podobnie rzecz wygląda z klawiaturą, padami i manipulatorami. Funkcje takie jak arpeggiator, akordy oraz tryby Mutate i Deviate stanowią o tym, że Launchkey MkIII można traktować jako w pełni wartościowy, nowoczesny instrument muzyczny MIDI.

Najlepszy do... KREATYWNEJ PRACY
Wystarczy uruchomić arpeggiator i zacząć kręcić gałkami Mutate i Deviate, by natychmiast poczuć inspirację.

5.

Nektar Aura - kontroler MIDI

Wygląda jak klasyczna maszyna perkusyjna, ale w gruncie rzeczy to nowoczesny, wszechstronny kontroler i zaawansowany sekwencer, przez producenta określany mianem „beat composer”. Wyposażony w 16 padów podświetlanych w trybie RGB oraz 8 enkoderów.

Najlepszy do... PROGRAMOWANIA MIDI
Pełna funkcjonalność stacji roboczej MIDI, z możliwością współpracy z każdym DAW.
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2020
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó