Najlepsze produkty roku 2020
Najlepsze produkty roku 2020

Rok 2020 nie do końca był taki, jakiego wielu z nas oczekiwało. Niemal całkowity brak koncertów oraz wszelkiego typu wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności odbił się dotkliwie na kondycji branży. Nastąpiło przewartościowanie pojęć, zmiana priorytetów i dekonstrukcja struktur, które do tej pory uważaliśmy za święte i nienaruszalne. Pojawił się swego rodzaju szok poznawczy, a niekiedy wręcz trauma związana z całkowitym przemodelowaniem otaczającego nas świata.

Technologia
2021-02-17

NAJLEPSZE MIKROFONY I SŁUCHAWKI

1.

AKG Lyra - mikrofon wielokapsułowy

Ten podłączany do komputera przez USB mikrofon, dzięki wyposażeniu w cztery kapsuły elektretowe może pracować w dwóch trybach monofonicznych (z charakterystykami zbliżonymi do nerkowej i dookolnej) oraz w dwóch stereofonicznych (Tight Stereo i Wide Stereo). Ma też wyjście słuchawkowe z regulacją poziomu, zatem możemy monitorować to, co nagrywamy lub transmitujemy, bez opóźnienia odsłuchu. Lyra zgłasza się też jako port wyjściowy stereo, zatem jednocześnie z nagrywaniem lub transmisją możemy słyszeć podkład odtwarzany z komputera. A gdy z jakiegoś powodu musimy wyciszyć mikrofon w trakcie pracy, wystarczy wcisnąć przycisk Mute.

Najlepszy do... PODCASTÓW
Wystarczy podłączyć oraz wskazać jako źródło i cel w programach audio. Sprawdzi się w każdej konfiguracji.

2.

Røde NTG5 - mikrofon kierunkowy

Mikrofon o charakterystyce kierunkowej gunshot, przeznaczonej do punktowych ujęć źródeł dźwięku z dalszej odległości. Wykorzystanie technologii modulacji częstotliwości korzystnie wpłynęło na zakres dynamiki i ogólny charakter brzmieniowy. To bardzo dobry i relatywnie niedrogi krótki i lekki shotgun do zastosowań wideo, realizacji reportaży, wywiadów, transmisji i wszelkiego typu prac nadawczych.

Najlepszy do... WSPÓŁPRACY Z KAMERĄ
Niedrogi mikrofon do ujęć dźwiękowych przy realizacjach wideo oraz nagraniach plenerowych.

3.

Sontronics Podcast Pro - mikrofon dynamiczny

Brytyjski mikrofon dynamiczny dedykowany do realizacji podcastów, co wcale nie musi oznaczać zawężenia zakresu jego zastosowania wyłącznie do tego obszaru. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i czerwonej (szkarłatnej).

Najlepszy do... GŁOSU LEKTORSKIEGO
Ciekawa charakterystyka brzmieniowa, funkcjonalność i efektowny wygląd.

4.

Austrian Audio Hi-X55 - słuchawki dynamiczne

Słuchawkowy debiut młodej firmy założonej przez doświadczonych profesjonalistów. Spodobają się zwolennikom ciepłego, nieco stonowanego dźwięku z dobrą reprezentacją transjentów i wszystkim tym użytkownikom, którzy muszą słyszeć głośno i wyraźnie.

Najlepsze do... GŁOŚNEGO MONITORINGU
Rewolucyjna konstrukcja akustyczna i niezwykle solidna budowa. W sam raz na estradę i do studia.

5.

HEDD HEDDphone One - słuchawki z przetwornikami AMT


Choć nie są w stanie zupełnie zastąpić dobrych monitorów w dobrym wnętrzu, są jednymi z najlepszych ekwiwalentów głośników, oferując wartość dodaną pod postacią precyzji. Dobrze się w nich ustawia poziomy instrumentów względem wokalu, bębnów i basu.

Najlepsze do... MIKSU I MASTERINGU
Kosztowne, ale wyjątkowo wierne brzmieniowo (jak na słuchawki). Produkt naprawdę referencyjny.

6.

Sennhneiser HD 560S - słuchawki wokółuszne

Model HD 560S ma wszystko to, czego oczekujemy od nowoczesnych słuchawek wyższej klasy średniej. Nie licząc stalowego elementu pałąka, są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, mają płaskie nauszniki, typowe dla tej serii zamszowe pokrycie elementów mających kontakt z naszą głową i wyprowadzony z jednej strony, odłączany kabel. Jako konstrukcja otwarta, są bardzo przeźroczyste w kontekście izolacji sonicznej, praktycznie nie odcinając nas od dźwięków zewnętrznych. Pozwalają na precyzyjną kontrolę proporcji, dając możliwość percepcji dźwięku w płaszczyźnie góra/dół.

Najlepsze do... PRACY Z MIKSEM
Wysoka jakość brzmieniowa i funkcjonalność w zastosowaniach profesjonalnych.
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2020
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó