Najlepsze produkty roku 2020
Najlepsze produkty roku 2020

Rok 2020 nie do końca był taki, jakiego wielu z nas oczekiwało. Niemal całkowity brak koncertów oraz wszelkiego typu wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności odbił się dotkliwie na kondycji branży. Nastąpiło przewartościowanie pojęć, zmiana priorytetów i dekonstrukcja struktur, które do tej pory uważaliśmy za święte i nienaruszalne. Pojawił się swego rodzaju szok poznawczy, a niekiedy wręcz trauma związana z całkowitym przemodelowaniem otaczającego nas świata.

Technologia
2021-02-17

NAJLEPSZE INTERFEJSY

1.

Avid Carbon - interfejs audio

Wypełnienie luki pomiędzy systemami natywnymi Pro Tools a kosztownymi konfiguracjami HDX. Prezentuje się jako wyjątkowo funkcjonalne narzędzie dla osób, które w dalszym ciągu chciałyby wykorzystywać swoje natywne systemy miksu w ramach Pro Tools, mając też dostęp do DSP i bezlatencyjnego odsłuchu HDX.

Najlepszy do... WSPÓŁPRACY Z PRO TOOLS
Wygodne rozwiązanie dla producentów studyjnych, którzy przenieśli się z pracą do swoich domów.

2.

RME Babyface Pro FS - interfejs audio/MIDI

Korpus wyfrezowany z aluminium, prawdziwie antypoślizgowe stopki, własny futerał transportowy i znacznie więcej wejść i wyjść niż wskazują na to jego gabaryty. To urządzenie wytycza granice możliwości współczesnej technologii audio dla przenośnych interfejsów zasilanych i podłączanych przez USB. Poza standardową funkcjonalnością 4x4 + MIDI są też porty ADAT, dwa wyjścia słuchawkowe i dwa świetne przedwzmacniacze. Dla osób, które nie uznają kompromisów, RME Babyface Pro FS będzie dokładnie tym, czego szukają. W tym przedziale cenowym i w tym zakresie funkcjonalności interfejs nie ma żadnego rynkowego odpowiednika, a ponadto jest wyznacznikiem najwyższej jakości brzmienia i wykonania.

Najlepszy do... PROJEKTOWEGO STUDIA
Świetny interfejs audio 4x4, z doskonałymi przedwzmacniaczami i możliwością rozbudowy o wejścia/wyjścia ADAT.

3.

Solid State Logic SSL 2 - interfejs audio

Jeśli chcesz mieć swój pierwszy produkt Solid State Logic i akurat czujesz potrzebę zakupu interfejsu audio, to najnowszy SSL 2 będzie doskonałym wyborem. To świetnie zaprojektowany i wykonany interfejs ze znakomitymi przedwzmacniaczami i trybem nasycenia/rozjaśnienia 4K. Urządzenie jest wykonane bardzo dobrze i nawet na chwilę nie pozwala nam zapomnieć, że choć budżetowe, to w dalszym ciągu jest to SSL. Jeśli potrzebujesz MIDI, dodatkowej pary wyjść niesymetrycznych i jeszcze jednego wyjścia słuchawkowego, to musisz zwiększyć swój budżet i pomyśleć o wersji SSL 2+.

Najlepszy do... DOMOWEGO STUDIA
Prosty, ale funkcjonalny, doskonale wykonany i dobrze brzmiący interfejs audio uznanego producenta.

4.

MOTU M2 i M4 - interfejsy audio/MIDI

Różnica między M2 i M4, poza ceną i gabarytami, sprowadza się do obecności w tym drugim dodatkowych dwóch wejść liniowych, kolejnych dwóch wyjść analogowych i regulatora proporcji między sygnałami wejściowym a odtwarzanym z komputera, kierowanymi do toru odsłuchu. Oba urządzenia to efektowne dopełnienie grupy aktualnie dostępnych w sprzedaży budżetowych interfejsów wysokiej jakości, do której należą też produkty Focusrite, M-Audio, PreSonus, Audient, SSL, Tascam itd. Mają doskonałą elektronikę o wyśrubowanych parametrach, efektowne i przydatne wskaźniki poziomu OLED i w całości powstają w USA. Nie należy też zapominać o ciekawym pakiecie dołączonego oprogramowania, obejmującym MOTU Performer Lite (rewelacyjny i w pełni funkcjonalny program DAW z zestawem kilkudziesięciu instrumentów wirtualnych, wtyczek i możliwością pracy w trybie wyzwalania klipów), Ableton Live Lite oraz ponad 6 GB sampli takich oficyn jak Big Fish Audio, Loopmasters i Lucid Samples.

Najlepszy do... DOMOWEGO STUDIA
Budżetowy, ale w pełni funkcjonalny interfejs audio/MIDI o wyśrubowanych parametrach jakościowych.

5.

Universal Audio Apollo Solo - interfejs audio

Nieco przeprojektowany interfejs Arrow, tym razem w oddzielnych wersjach dla komputerów Mac (Thunderbolt 3) i PC (USB 3 plus zasilacz sieciowy). To propozycja dla tych, którzy chcieliby wejść w świat Universal Audio za stosunkowo nieduże pieniądze. Istotne jest to, że w skład pakietu wchodzą takie wtyczki jak UA 610‐B, Marshall Plexi, Teletronix LA‐2A, UA 1176, Pultec EQP‐1A, Ampeg SVT-VR, Precision Channel Strip, Raw Distortion i RealVerb‐Pro. Ponadto mamy dwa doskonałej jakości przedwzmacniacze działające w trybie Unison, świetny wzmacniacz słuchawkowy, wysokiej klasy konwersję A/C/A i dostęp do programu DAW Luna (na razie tylko dla Mac).

Najlepszy do... DOMOWEGO STUDIA
Już sama możliwość skorzystania z funkcji Unison warta jest inwestycji w ten interfejs.Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2020
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó