Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI"

01.09.2020 
Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI" fot. aflo

Dokładnie 21 sierpnia nakładem stołecznej oficyny U Know Me Records ukazała się NEBULA, a więc płyta kolektywu producenckiego Himalaya Collective. Od dawna obserwujemy poczynania członków tego kosmicznego składu, więc przy okazji premiery nowego materiału postanowiliśmy przyjrzeć się ich pracy nieco bliżej. Z naszego artykułu dowiecie się w jaki sposób powstało to wyjątkowe wydawnictwo.

Typol – Bumping King Tubby in Space

 

Typol: Bumping King Tubby In Space powstał zupełnie przypadkowo, ponieważ znalazłem mega nudny album folkowy na którym nagle znikąd pojawił się dosyć ciekawy dźwięk sprzężenia, który został później bazą mojego tracku z NEBULI. Sampel podstroiłem używając Melodyne, po uzyskaniu odpowiedniego brzmienia nadeszła pora na bas ukręcony w u-He Diva. Z racji pływającej linii melodyjnej beatu, bas musiał być bardziej zrównoważony - postawiłem więc na klasycznie brzmiący subbas, który został później potraktowany taśmową saturacją.

Bas razem ze stopą został sklejony używając T-racks Brittish Channel, mocarnego EQ połączonego z kompresorem, który pozwolił na wydobycie bardzo brudnego brzmienia. Linia basowa i perkusyjna bitu jest mocno inspirowana jamajskim dubem, w szczególności pulsujący, równomierny bas który podtrzymuje cały utwór. Druga, zwolniona część bitu to już dub pełną parą - pogłosy sprężynowe i taśmowy delay "latają" po prawie całej perkusji, oszczędzając jedynie stopę.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT