Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI"

01.09.2020 
Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI" fot. aflo

Dokładnie 21 sierpnia nakładem stołecznej oficyny U Know Me Records ukazała się NEBULA, a więc płyta kolektywu producenckiego Himalaya Collective. Od dawna obserwujemy poczynania członków tego kosmicznego składu, więc przy okazji premiery nowego materiału postanowiliśmy przyjrzeć się ich pracy nieco bliżej. Z naszego artykułu dowiecie się w jaki sposób powstało to wyjątkowe wydawnictwo.

Spear Oh x Moo Latte – Kocie Oczy

 

Moo Latte (Bitamina): Ze Spear Oh - znamy się już dobrych kilka lat. Obaj pochodzimy z Torunia, choć nasza znajomość rozpoczęła się na soundcloudowych serwerach gdzie od razu znaleźliśmy wspólny język. Numer Kocie Oczy to nasza druga kooperacja po numerze na wydanej 2 lata temu EP-ce Spear Oh pt. Bałwanica.

W tym przypadku wszystko zaczęło się od szkicu, który Sebastian wysłał mi dosłownie na ostatni moment przed oddaniem całej kompilacji do masteringu. Mimo prostoty w tym pełnym przestrzeni loopie bazującym na grających "wbrew sobie" breakach i samplu rhodesa usłyszałem w nim właśnie to, co powinno moim zdaniem znaleźć się na tak kosmicznej kompilacji jak NEBULA. Od tego momentu zacząłem harmonizować loop akordami na gitarze basowej i dodając przestrzenne, melodie zagrane jako kontrapunkt na teenage engineering OP-1.

 

W kolejnych dwóch częściach pojawiają dublujące sampel klawisze z Keyscape oraz jeszcze więcej synthów OP-1, tym razem modulowane znanym i lubianym "krowim filtrem" a wszystko to jeszcze przyprawione ambientową przestrzenią z Massive X. Dużą przyjemność sprawiło mi eksperymentowanie z kolejnymi warstwami perkusyjnymi, dzięki nowemu step sequencerowi. Jako wierny użytkownik Logica Pro X dane mi było zasmakować tej metody dopiero niedawno dzięki update’owi 10.5.0. Powstałe dzięki tym wszystkim ruchom kosmiczne przestrzenie musiałem w mixie wyczyścić posilając się takimi wtyczkami jak Soothe i nowo zakupionym Gullfoss a dodatkowy efekt "skwierczenia" na grupie bębnów pomógł mi osiągnąć niedawno przeze mnie odkryty MixCentric od Waves.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT