Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI"

01.09.2020 
Himalaya Collective zabiera nas w sam środek "NEBULI" fot. aflo

Dokładnie 21 sierpnia nakładem stołecznej oficyny U Know Me Records ukazała się NEBULA, a więc płyta kolektywu producenckiego Himalaya Collective. Od dawna obserwujemy poczynania członków tego kosmicznego składu, więc przy okazji premiery nowego materiału postanowiliśmy przyjrzeć się ich pracy nieco bliżej. Z naszego artykułu dowiecie się w jaki sposób powstało to wyjątkowe wydawnictwo.

Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji dowiedzieć się kim są, oraz czym zajmują się bitmejkerzy zrzeszeni w Himalaya Collective warto zapoznać się z tym co sami mają do powiedzenia na swój temat: Himalaya (HC16) – Międzygwiezdny kolektyw producencki złożony z beatmakerów połączonych wspólnym celem zatarcia granic między tym co słyszalne a tym co widać oczyma wyobraźni. Po raz pierwszy zaobserwowany nad polskim niebem w 2016 roku, emituje nieregularny sygnał, który przez instrumenty badawcze ziemskich obserwatoriów odbierany jest w formie autorskich kompilacji. Dowiedziono, że odpowiada za to osobliwa, charakteryzująca się wysokim stopniem gęstości materia, skumulowana w głębi kolektywu – Zajawa.

(fot. https://wmfono.pl/)

Jak zostało już powiedziane NEBULA ukazała się nakładem U Know Me Records (piękny limitowany winyl widoczny na zdjęciu powyżej), a to jak wiadomo na naszym rynku prawdziwy znak jakości. Wytwórnia założona przez Groha obchodzi w tym roku swoje 10-te urodziny, przez ten czas wypuściła szereg świetnych wydawnictw i coś nam mówi, że krążek od Himalaya Collective będzie stawiany z nimi w jednym szeregu.

Na płycie znajdziemy zarówno produkcje od takich postaci jak SZATT, Pepe., Moo Latte, czy AWGS, ale również tych dotąd szerzej nieznanych jak choćby Prometh, WorstCase, albo Typol. Co istotne wszyscy zaprezentowali wysoki poziom i pomimo dość dużej liczby utworów (18 kawałków) całość jest bardzo spójna. Wydaje się również, że wraz z tym wydawnictwem od Himalaya Collective ostatecznie odklei się łatka producentów lo-fi i dobrze, ponieważ jest to dla nich zdecydowanie zbyt wąska kategoria.

Jeśli odsłuch NEBULI jest jeszcze przed Wami to nasz artykuł może być do niego dobrym wprowadzeniem. Autorzy 9 kompozycji z płyty opowiedzieli nam o szczegółach swojej pracy, a jej efekty są do sprawdzenia na kanałach wytwórni U Know Me Records.

Sam krążek możecie (jeszcze) zamówić TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó