Na czyje produkcje w 2020 roku czekamy najbardziej?

14.01.2020 
Na czyje produkcje w 2020 roku czekamy najbardziej? fot. Robin Velghe

Ubiegły rok był bardzo obfity, jeżeli chodzi o ciekawą muzykę od naszych rodzimych producentów, ale jak wiadomo apetyt tylko rośnie w miarę jedzenia, więc wszyscy liczymy, że w 2020 roku będzie jeszcze lepiej. Mieć nadzieję, że autorzy najciekawszych ubiegłorocznych krążków utrzymają wysoką formę, a twórcy, którzy nie wydawali ostatnio muzyki nie będą więcej zwlekać. Sprawdźcie na czyje produkcje w nowym roku czekamy najbardziej.

Coals

Łukasz Rozmysłowski / Coals (fot. Dominik Zachariasz)

Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski tworzący duet Coals wydali w 2019 roku EP-kę Klan, gdzie zaprosili kilku gości z wydawałoby się odległych sobie muzycznych światów (przyznacie, że Piernikowski, Dianka, Schafter, Kubi Producent i Bella Ćwir to nie najbardziej oczywiste zestawienie "gościnek"), ale całość wyszła zaskakująco spójnie i tylko rozbudziła oczekiwania w stosunku do drugiego LP od Coals. Co już dziś możemy powiedzieć o nowym krążku duetu?

- Album będzie nazywał się docusoap, co dokładnie oznacza "telenowelę dokumentalną" - mówi Łukasz Rozmysłowski - Jeżeli chodzi o dominującą tam stylistykę, oraz klimat to powiedziałbym, że będzie to "dreamy r&b", choć ostatecznie podobnie jak na Tamagotchi wyjdzie zapewne mieszanka wszystkiego - dodaje producent.

- Przez ostatnie dwa lata gromadziłem pomysły i zalążki bitów, a Kacha sukcesywnie wybierała niektóre z nich żeby pracować nad własnymi partiami - Łukasz Rozmysłowski przybliża szczegóły tego w jaki sposób powstawał materiał na nowy album. Podobnie jak na poprzednich wydawnictwach tak i tym razem nie zabraknie brzmienia gitar, więc duet ciągle oscyluje między trapem a gitarą.

Z uwagą śledzimy ewolucje Coals, którzy zaczynali od czegoś co w zasadzie można nazywać nawet indie rockiem, później zgodnie z określeniem Katarzyny Kowalczyk pojawił się "shy rap", dalej coraz bardziej oniryczny trap i pytanie: co dostaniemy teraz? Wiemy, że niektórym nie do końca pasuje kierunek w jakim rozwija się ich twórczość, jednak dla nas ciągle jest to bardzo intrygująca mieszanka. Czekamy zatem na kolejne odcinki zapowiedzianej telenoweli.