Na czyje produkcje w 2020 roku czekamy najbardziej?

14.01.2020 
Na czyje produkcje w 2020 roku czekamy najbardziej? fot. Robin Velghe

Ubiegły rok był bardzo obfity, jeżeli chodzi o ciekawą muzykę od naszych rodzimych producentów, ale jak wiadomo apetyt tylko rośnie w miarę jedzenia, więc wszyscy liczymy, że w 2020 roku będzie jeszcze lepiej. Mieć nadzieję, że autorzy najciekawszych ubiegłorocznych krążków utrzymają wysoką formę, a twórcy, którzy nie wydawali ostatnio muzyki nie będą więcej zwlekać. Sprawdźcie na czyje produkcje w nowym roku czekamy najbardziej.

Barto'Cut12

Barto'Cut12 (fot. Zero)

Ten pochodzący z Jastrzębia-Zdroju twórca wyprodukował w zeszłym roku niemal cały album Hadesa COMBO i można jedynie żałować, że nie zdecydowano się pozostawić na płycie tylko jego produkcji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby było inaczej całość zyskałaby jeszcze bardziej, ale i tak to ciągle świetny krążek. Czuć chemię między Hadesem, a Barto'Cut12, który odpowiada również za postprodukcje stworzonych przez siebie numerów. To wszystko pozwala stwierdzić, że COMBO to najlepsza rzecz Hadesa, od jego świetnego debiutu, czyli płyty Nowe Dobro To Zło, gdzie za produkcje całości odpowiadał Galus. Już kawałek otwierający COMBO można traktować jako zwiastującą dobre rzeczy obietnicę i co ważne w dalszej części krążka zostaje ona spełniona...

W styczniowym numerze naszego magazynu znajdziecie rozmowę z Barto'Cut12, gdzie producent opowiedział nam m.in. o swoich muzycznych początkach, perypetiach z samplerem Akai MPC 2000, pracy nad brzmieniem COMBO i wreszcie planach wydawniczych, których głównym punktem ma być jego nowy album Sztuczne Kwiaty.

– Mogę powiedzieć, że Sztuczne Kwiaty są już „mielone” któryś raz, ponieważ dla mnie ten materiał musi mieć idealne proporcje – powiedział w naszym wywiadzie Barto'Cut12. Producent i raper w jednym, pokłada w tym projekcie spore nadzieje – Myślę, że w końcu dojrzałem, aby wypuścić tak poważny krążek – zaznaczył. Jednocześnie zgodnie z jego słowami nie będzie to jedyna rzecz, którą zamierza w tym roku wypuścić. Więcej dowiecie się z naszej rozmowy z artystą.