Bezpłatny program - Cherry Audio Voltage Modular Nucleus
Bezpłatny program - Cherry Audio Voltage Modular Nucleus

Otwieramy przed Tobą drzwi do świata syntezy modularnej, która pod względem możliwości nie ma sobie równych. Co istotne, możesz wejść do tego sonicznego uniwersum całkowicie za darmo!

Technologia
2020-03-01


Krok po kroku
10. Wprowadzenie elementów ekspresji

1.

W partiach solowych, określanych jako barwy typu lead, bardzo duże znaczenie ma ekspresja, ożywiająca statyczne dźwięki, do której zalicza się portamento (płynne przejścia między nutami). Umieść w raku moduł Glide, odłączając jednocześnie wyjście Pitch w CV Out od wejść Keyb In we wszystkich trzech oscylatorach.

2.

CV Out Pitch połącz z wejściem w module Glide, a jego wyjście podaj na każde z wejść Keyb In w modułach oscylatorów. Ustaw Amount w module Glide na około 130 ms. Grając teraz na klawiaturze usłyszysz płynne przejścia pomiędzy nutami, doskonale znane z wielu klasycznych partii syntezatorowych. Można jednak pójść jeszcze dalej.

3.

Przenieś do raka moduł Mod Wheel Assistant. Na jego wejście Wheel In podaj sygnał Mod Wheel z panelu CV Outs. Wyjście modułu asystenta kółka odstrojenia skieruj na dostępne w filtrze wejście Freq Mod 2, zwiększając ustawienie kontrolki Mod 2 Amount. W module Mod Wheel Assistant ustaw Frequency na 9.0 i zagraj kilka dźwięków poruszając kółkiem.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó