Bezpłatny program - Cherry Audio Voltage Modular Nucleus
Bezpłatny program - Cherry Audio Voltage Modular Nucleus

Otwieramy przed Tobą drzwi do świata syntezy modularnej, która pod względem możliwości nie ma sobie równych. Co istotne, możesz wejść do tego sonicznego uniwersum całkowicie za darmo!

Technologia
2020-03-01
Krok po kroku
1. Początek pracy z Voltage Modular Nucleus

1.

Instalacja programu, który pobieramy zgodnie z instrukcją na DVD i online, odbywa się standardowo: uruchamiamy instalator i postępujemy zgodnie z poleceniami. Zostaniesz zapytany o miejsce, w którym program ma się znaleźć i w jakim wariancie go zainstalować. Tu możesz wskazać format wtyczek, w jakim ma on funkcjonować.

2.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że Voltage Modular jest produktem, który nie ma własnych modułów – te należy pobrać z własnego konta użytkownika na stronie Cherry Audio. Jeśli jeszcze nie masz swojego konta, wówczas musisz je stworzyć. Program będzie się z nim synchronizował, dlatego po stworzeniu konta należy się na nie zalogować.

3.

Po zalogowaniu, Voltage Modular samodzielnie określa, jakie moduły są już Twoje i wypełnia nimi przeglądarkę z lewej strony okna instrumentu. Zanim zaczniesz pracę, kliknij ikonę koła zębatego w górnej części okna i przejdź do ustawień. Tam należy wskazać interfejsy audio i MIDI, z jakich będziesz korzystać


Zapraszamy na zakupy

Kliknięcie przycisku Store przenosi nas do sklepu, w którym znajdziemy presety, moduły i całe pakiety w różnym przedziale cenowym, poczynając od rzeczy bezpłatnych (np. generator szumu Hetrick Dust), na fantastycznych modułach kończąc (za 149 dolarów można kupić pakiet kilkudziesięciu modułów autorstwa legendarnej polskiej firmy PSPaudioware). Warto też zainteresować się takimi perełkami jak Cherry Audio Year One Collection (19 znakomitych modułów za 99 dolarów) czy składający się z 90 elementów Core+Electro Drums, dla właścicieli Voltage Nucleus dostępny za 79 dolarów, zamiast standardowych 99. Bardzo interesująco prezentuje się wchodzący w jego skład pakiet Misfit Audio Electro Drums, zawierający 15 modułów emulujących te, które zastosowano w analogowych maszynach perkusyjnych, w tym różnego typu stopy, hi-haty czy werble. Ich praktyczne wykorzystanie ułatwi moduł Drum Trigger Sequencer, za pomocą którego zaprogramujemy dowolny rytm. W ramach zestawu Core znajdziemy także takie smakołyki soniczne jak potężne moduły Super Envelope Generator, Super Oscillator, Super LFO i doskonały Sampler. Do tego dochodzą różnego typu filtry, efekty i moduły narzędziowe, w tym takie atrakcje jak Analogue Shift Register czy Boolean Logic.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó