Więcej...
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku

Znak "Nasz Typ" po raz pierwszy przyznaliśmy w 1998 roku a zdobywcą tego wyróżnienia zostały monitory studyjne Spirit Absolute 4P. Od tamtej pory w ten sposób rekomendowaliśmy ogromną liczbę produktów, które charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz oferowały bogatą funkcjonalność.

Technologia
2019-03-03

Spitfire Audio Chamber Strings Professional - biblioteka brzmień smyczkowych

Firma Spitfire Audio została założona przez specjalistów pracujących nad rejestracją orkiestr symfonicznych, składów kameralnych oraz instrumentów klasycznych. Ich nieprzeciętna wiedza i możliwości techniczne pozwoliły na rozpoczęcie prac nad tworzeniem bibliotek brzmieniowych, których zadaniem jest uzyskanie takich samych efektów, ale bez konieczności angażowania muzyków, studia i całego systemu nagraniowego. Po kilku latach obecności na rynku firma Spitfire Audio uzyskała status wiodącego dostawcy pakietów brzmieniowych, które przy odpowiednim zaprogramowaniu potrafią zabrzmieć jak żywa orkiestra. A to wszystko za ułamek kosztów związanych z jej wynajmem i nagraniami.

Nie jest już tajemnicą, że zdecydowana większość orkiestracji filmowych powstaje obecnie w oparciu o biblioteki sampli, w tym głównie marki Spitfire. Niekiedy służą one jako wzorzec do zasadniczych nagrań, bywają wykorzystywane na etapie wczesnej produkcji filmu, ale coraz częściej producenci decydują się na to, by ścieżka dźwiękowa stworzona w domenie wirtualnej była już wersją ostateczną. Tak jest zdecydowanie taniej i wygodniej, a finalne efekty okazują się równie spektakularne co w przypadku nagrań orkiestrowych.

Jakość dźwięku jest wręcz porażająca i nawet przy niezbyt starannym programowaniu udaje się uzyskać niezwykle wiarygodnie brzmiące partie smyczkowe – także z uwzględnieniem niesamowitego legato dla poszczególnych sekcji. Jeśli natomiast w procesie programowania wykorzystamy posiadaną wiedzę z zakresu instrumentacji i znajomość technik gry na instrumentach smyczkowych, to tak stworzone partie, nawet odtwarzane w trybie solo, będą nie do odróżnienia od profesjonalnie dokonanych nagrań instrumentów akustycznych. Co więcej, okażą się znacznie lepsze z uwagi na warunki, ludzi i sprzęt wykorzystany do nagrania tej biblioteki.

W tym momencie Spitfire Audio Chamber Strings Professional to numer jeden, jeśli chodzi o brzmienia smyczkowej orkiestry kameralnej, którą bardzo łatwo można poszerzyć do znacznie większego składu. Mimo długich poszukiwań nie udało mi się do tej pory znaleźć nic lepszego w zakresie bibliotek smyczkowych. Jej cechą szczególną jest naturalność brzmieniowa i bijący z niej autentyzm wykonania. Stworzone z wykorzystaniem CSP partie charakteryzują się wyjątkową łatwością w obróbce na etapie postprodukcji, pozwalając wykreować barwy smyczkowe dla każdej stylistyki – od muzyki klasycznej do hip-hopu. Jeśli zatem szukasz czegoś, co definitywnie rozwiąże Twój problem z tego typu instrumentami w środowisku komputerowym, to właśnie znalazłeś. Nasz Typ pod każdym względem.

https://www.spitfireaudio.com/