Więcej...
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku

Znak "Nasz Typ" po raz pierwszy przyznaliśmy w 1998 roku a zdobywcą tego wyróżnienia zostały monitory studyjne Spirit Absolute 4P. Od tamtej pory w ten sposób rekomendowaliśmy ogromną liczbę produktów, które charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz oferowały bogatą funkcjonalność.

Technologia
2019-03-03

Midas 522 - kompresor/limiter

Trzeci z serii modułów lunchbox oferowanych przez firmę Midas to, jakżeby mogło być inaczej, procesor dynamiki. Oprócz produktów przeznaczonych dla dużych scen jej oferta poszerzyła się o moduły lunchbox, które mogą znaleźć zastosowanie praktycznie wszędzie, ze szczególnym uwzględnieniem studiów nagrań oraz pojedynczych torów sygnałowych w warunkach live.

Ten zaprojektowany w Wielkiej Brytanii procesor określany jest mianem kompresora/limitera z dynamiczną kontrolą prezencji. Uzyskano to poprzez odpowiednią konstrukcję toru kluczowania, uwzględniającego korekcję w układzie sterowania sekcją tłumienia. W standardowych kompresorach VCA nieczęsto znajduje się takie rozwiązania, choć podobny efekt można uzyskać włączając korektor na wejście sidechain (jeśli kompresor takowe ma). W 522 wszystko jednak znajdziemy już wewnątrz samego urządzenia, co znakomicie ułatwia prace i otwiera przed nami szereg możliwości.

Midas 522 to procesor dynamiki, który śmiało może startować w kategorii urządzeń premium, a jego największą zaletą jest to, że nie jest kopią któregoś z klasycznych rozwiązań. Dzięki temu nie kusi nas, by trzymać się sprawdzonych, „kultowych” ustawień i zachęca do samodzielnych poszukiwań ciekawych rozwiązań. W powodzi wszelkiego typu kompresorów w formacie lunchbox Midas 522 prezentuje się jako wyjątkowo oryginalne narzędzie, dające szerokie pole do popisu i zdecydowanie odróżniające się od wielu innych VCA dostępnych obecnie na rynku. Proponujemy przyjrzeć mu się bardzo uważnie, bo może to być jeden z takich kompresorów, z którymi nigdy nie będziemy się chcieli rozstać. 

http://www.soundtrade.pl/