Więcej...
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku

Znak "Nasz Typ" po raz pierwszy przyznaliśmy w 1998 roku a zdobywcą tego wyróżnienia zostały monitory studyjne Spirit Absolute 4P. Od tamtej pory w ten sposób rekomendowaliśmy ogromną liczbę produktów, które charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz oferowały bogatą funkcjonalność.

Technologia
2019-03-03

Steinberg UR-RT2 - interfejs audio/MIDI

Jednym głównych elementów odróżniających przedwzmacniacze w interfejsach audio od wyższej klasy samodzielnych urządzeń tego typu było to, że w tych drugich często stosuje się transformatory. Wprawdzie nie jest to „wielki krok dla ludzkości”, ale interfejsy UR-RT w pewien sposób przełamują pewną barierę. Nikt do tej pory nie brał poważnie pod uwagę możliwości instalacji transformatorów w kompaktowych interfejsach audio. Raz, że w porównaniu do innych elementów toru przedwzmacniacza są one wyjątkowo kosztowne; dwa, że ich gabaryty bardzo trudno zredukować do kompaktowych wymiarów nie pogarszając przy tym parametrów jakościowych.

Korporacja Yamaha, do której obecnie należy Steinberg, wykorzystała jednak swoją wieloletnią współpracę z Rupert Neve Designs, w efekcie której ta ostatnia zaprojektowała i wykonała specjalne transformatory, które mieszczą się w obudowie typowego interfejsu audio i spełniają wszystkie funkcje, dla których tak chętnie korzysta się z nich w przedwzmacniaczach mikrofonowych.

Z uwagi na fakt zastosowania transformatorów Neve, interesującą plastykę brzmieniową torów przedwzmacniaczy, pełną funkcjonalność realizowanych przez DSP procesorów, doskonałą integrację z programem Cubase, solidność wykonania i kuszącą cenę, Steinberg UR-RT2 w naszej opinii zdecydowanie zasługuje na przyznanie mu znaku Nasz Typ.

https://www.steinberg.net