Więcej...
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku

Znak "Nasz Typ" po raz pierwszy przyznaliśmy w 1998 roku a zdobywcą tego wyróżnienia zostały monitory studyjne Spirit Absolute 4P. Od tamtej pory w ten sposób rekomendowaliśmy ogromną liczbę produktów, które charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz oferowały bogatą funkcjonalność.

Technologia
2019-03-03

Warm Audio WA73-EQ - przedwzmacniacz z korektorem

„Pojedynczy tor 73 dla każdego” – takim hasłem firma Warm Audio promuje swój najnowszy produkt, będący klonem klasycznego toru sygnałowego Neve 1073. Wśród urządzeń przeznaczonych do wzmacniania i korekcji sygnału z mikrofonu oraz źródeł liniowych i instrumentów, Neve 1073 jest tym, czym Gibson Les Paul wśród gitar elektrycznych, a Yamaha NS10M pośród odsłuchów studyjnych. Oryginał, który pojawił się na rynku na początku lat 70. minionego wieku, był pojedynczym torem sygnałowym modułowej konsolety A88, zbudowanej przez firmę Neve dla studia Wessex. Z kolei sam WA73-EQ to część większej całości, którą Warm Audio określa jako „rodzinę WA73”, w skład której oprócz rzeczonego toru sygnałowego wchodzi też jego dwukanałowa wersja WA273-EQ oraz sam przedwzmacniacz w wersji jednokanałowej WA73 i dwukanałowej WA273.

Urządzenie wykonane jest niezwykle starannie, brzmi fantastycznie i ma wszystkie najbardziej ekscytujące cechy oryginału, będąc od niego wielokrotnie tańsze i zdecydowanie mniej ortodoksyjne funkcjonalnie. Chodzi tu zwłaszcza o obecność aktywowanego przyciskiem toru insertowego, wejście instrumentalne, dwa wejścia mikrofonowe, dwa wyjścia liniowe oraz możliwość zmiany przekładni transformatora wejściowego. To ostatnie nie tylko pozwala zwiększyć czułość o kilka dodatkowych decybeli, ale też subtelnie zmienia charakter brzmieniowy przedwzmacniacza.

Czy może zatem dziwić, że w gronie redakcji postanowiliśmy przyznać testowanemu urządzeniu znak Nasz Typ? Tym bardziej, że nie jest to żaden studyjny gadżet, który za jakiś czas pokryje się kurzem, ale sprzęt, który znajdzie cały szereg praktycznych zastosowań.

https://audiostacja.pl/