Więcej...
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku
Nasz Typ 2018 - najlepszy sprzęt z 2018 roku

Znak "Nasz Typ" po raz pierwszy przyznaliśmy w 1998 roku a zdobywcą tego wyróżnienia zostały monitory studyjne Spirit Absolute 4P. Od tamtej pory w ten sposób rekomendowaliśmy ogromną liczbę produktów, które charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz oferowały bogatą funkcjonalność.

Technologia
2019-03-03

Krotos Reformer Pro - procesor efektów i sampler

Kiedy rok temu firma Krotos pokazała światu Reformera, wywołała niemały zamęt w środowisku sound designerów i poszukiwaczy niebanalnych dźwięków. Procesor zachwycał prostotą obsługi i oferował natychmiastowe efekty, pozwalające zmienić każdy dźwięk w całkiem inny, na wzór „dźwiękowej maski”. Wystarczyło nagrać dowolną frazę albo przetworzyć jakiekolwiek inne źródło i odpalić Reformera, który zmieniał je w odgłos ryczącego tygrysa czy szumiącego strumienia. Choć wtyczka firmy Krotos stworzona została ewidentnie z myślą o środowisku filmowym, to szybko okazało się, że równie dobrze może się sprawdzić choćby w recyclingu zakurzonych, banalnych sampli, jakie każdy z nas ma na swoich dyskach. Nie kręci Cię już werbel z Rolanda TR 808? Proszę bardzo – zamieńmy go na dźwięk piłeczki do ping-ponga albo szklanki uderzającej o podłogę.

Nie sądziliśmy, że w świecie wtyczkowych narzędzi jeszcze coś może nas jeszcze zaskoczyć zaskoczyć. Tymczasem Reformer Pro spowodował, że diametralnie zmieniliśmy postrzeganie swoich bibliotek sampli. Jeżeli jakaś wtyczka może być dziś określona tak często nadużywanym mianem „rewolucyjna”, to zdecydowanie jest nią Reformer Pro. To niewiarygodne jak wiele można zrobić z dowolnym dźwiękiem za pomocą tak prostego interfejsu i tak niewielkiej ilości parametrów. W dodatku efekty są wyjątkowo organiczne i dynamiczne.

Reformer Pro sprawdza się rewelacyjnie zarówno jako niezastąpione narzędzie w postprodukcji, ale też jako unikalny instrument o niewyczerpanym potencjale za sprawą opcji tworzenia własnych bibliotek. Dlatego bez wahania wnoszę o przyznanie wtyczce firmy Krotos, odznaki Nasz Typ.

https://www.krotosaudio.com/